Antywindykacja, czyli pomoc w oddłużaniu to usługa, z której korzysta coraz więcej osób. Nawet tymczasowa utrata płynności finansowej może nieść za sobą poważne konsekwencje. Wraz z zapotrzebowaniem na profesjonalne oddłużanie pojawiło się dużo firm antywindykacyjnych. Wiele z nich wykorzystuje niewiedzę klienta, naliczając za usługę horrendalne koszty. Jak przebiega proces oddłużania i do kogo powinieneś zwrócić się o pomoc? 

Otrzymaj bezpłatną analizę Twojego przypadku
Skontaktuj się z naszymi specjalistami!

Antywindykacja krok po kroku

Oddłużanie to pojęcie ogólne. Skuteczna antywindykacja powinna bazować na narzędziach dobranych w sposób indywidualny, zależnych od okoliczności. Istnieje mnóstwo metod na wyjście z długu. Najważniejsze jest to, aby ocenić sytuację w sposób obiektywny – oddłużanie kredytu to nie to samo co oddłużanie pożyczki. Wiele osób usilnie próbuje oddłużania na własną rękę, ale nie wie w jaki sposób się za to zabrać. Kluczem do sukcesu jest samodyscyplina. Niestety, nawet wsparcie kancelarii nie przyniesie długofalowych rezultatów, jeśli nie nauczysz się zarządzać finansami świadomie.

Negocjacje z wierzycielem

Rozmowa z wierzycielem to bardzo ważny etap oddłużania. Oczywiście, im szybciej poinformujesz wierzyciela o problemach finansowych, tym lepiej. Wciąż jeszcze można usłyszeć narrację, zgodnie z którą wierzyciele nie chcą podejmować rozmów, a zamiast tego z marszu uruchamiają windykację. To nieprawda. Większość z nich woli rozwiązywać takie sytuacje w sposób polubowny. 

Negocjacje mają na celu restrukturyzację warunków umowy w taki sposób, aby dłużnik był stanie uregulować swój dług. Jest to jednak dość grząski grunt, bo poza pewnością siebie, liczą się umiejętności negocjacyjne. W tym celu warto powołać się na doświadczenie profesjonalisty, który zna techniki, przy pomocy których wynegocjuje jak najkorzystniejsze warunki spłaty. 

Pozew o zapłatę 

Jeżeli dostałeś sądowy nakaz zapłaty w trybie upominawczym, to postaraj się zanotować datę otrzymania listu. Od momentu dostarczenia nakazu masz 14 dni, aby się do niego ustosunkować, czyli napisać sprzeciw od nakazu zapłaty. Szerzej na ten temat pisaliśmy w tym artykule, a tutaj pobierzesz gotowy wzór sprzeciwu od nakazu zapłaty. Przypominamy, że pozostawienie nakazu bez odpowiedzi skutkuje uznaniem długu. Natomiast prawidłowo złożony sprzeciw prowadzi do umorzenia postępowania. 

Kancelaria antywindykacyjna 

Wybór kancelarii oddłużeniowych jest tak samo łatwy, jak i skomplikowany. Ilość ofert potrafi skutecznie utrudnić podjęcie decyzji, a przecież sprawa jest poważna i niecierpiąca zwłoki. Nieskuteczna antywindykacja, to nie tylko nierozwiązany problem, ale także pogłębiające się zadłużenie. 

Wiele osób popełnia ten błąd, że nie zwraca uwagi na konkretną specjalizację. Prawo to dziedzina niezwykle skomplikowana, posiadająca wiele rozgałęzień. Przepisy zmieniają się na bieżąco, a rolą specjalistów jest podążanie za nimi, aby ich klient otrzymywał aktualną porcję wiedzy i podejmował działania mające realny wpływ na sytuację. Nie warto więc korzystać z usług prawników, którzy określają się mianem ekspertów do wszystkiego”.

Dłużnicy często sugerują się niską ceną usług, Jest to zrozumiałe, jednak podejrzanie niska wycena usługi powinna wzbudzać Twoje wątpliwości. Niektóre firmy antywindykacyjne zachęcają niskimi kosztami oddłużania, a ostatecznie klient  kończy z nierozwiązanym problemem i monstrualnie wysokimi kosztami. Firmy-krzak najprościej jest zweryfikować przez sprawdzenie ich w rejestrze KRS. Każda uczciwa kancelaria posiada zarejestrowaną działalność. 

Antywindyk cena

Profesjonalne kancelarie antywindykacyjne od razu wykładają „kawę na ławę”, to znaczy nie zaniżają ani nie ukrywają kosztów. Większość z nich oferuje bezpłatną wstępną analizę, dzięki czemu klient od razu wie, jakie ma możliwości. Cena takiej usługi to kwestia indywidualna, bo wszystko zależy od zakresu działań podjętych w danej sprawie. Jeżeli chcesz poznać tzw. widełki cenowe, najlepiej skontaktuj się z kancelarią bezpośrednio. 

Antywindykacja opinie

W Internecie krąży mnóstwo opinii na temat firm i kancelarii oddłużeniowych. W dobie cyfryzacji większość osób podchodzi do internetowych komentarzy z przesadną ufnością. O ile część z nich można uznać za wiarygodną, o tyle nie da się potwierdzić ich autentyczności. Nasza rada jest taka, abyś kierował się w szczególności własnym osądem, robiąc szczegółowy research na temat kancelarii, z którą zamierzasz podjąć współpracę. 

Jaka powinna być skuteczna antywindykacja?

Skuteczna antywindykacja polega na elastycznym podejściu do klienta. Okoliczności różnią się od siebie, wobec czego również metodyka działania powinna być dobierana indywidualnie. 

W czym pomaga antywindykacja? 

Antywindykacja pomaga dłużnikom w pozbyciu się zadłużenia, jednocześnie wstrzymując postępowanie windykacyjne i egzekucyjne. 

Kto może skorzystać z antywindykacji?

Antywindykacja to usługa skierowana do każdego, kto boryka się z utratą płynności finansowej. 

Otrzymaj bezpłatną analizę Twojego przypadku
Skontaktuj się z naszymi specjalistami!

Bibliografia: