W dobie pandemii oraz równie powszechnej digitalizacji i komputeryzacji coraz więcej spraw załatwić możemy przy pomocy naszych komputerów, laptopów czy nawet smartfonów. Rozwój ten dosięgnął również branżę prawniczą, gdyż coraz więcej Kancelarii rozszerza obszar swojej działalności korzystając z właśnie tej formy kontaktu – pomoc prawna online. Również pewna część działalności sądów powszechnych przeniosła się do sieci poprzez np. przeprowadzanie rozpraw online.

Jest to rozwiązanie bardzo korzystne dla osób pracujących, często posiadających ograniczoną ilość czasu, gdyż swoją sprawę mogą załatwić szybko oraz skuteczne bez konieczności opuszczania domu oraz tak naprawdę z każdego miejsca, w którym akurat się znajdują. Jest to duże ułatwienie w związku z tym, że terminy sądowe są nieubłagane i na odpowiedź czy inne wskazane przez sąd działanie w sprawie mamy niewiele czasu. Kolejnym atutem jest fakt, iż nasz wybór co do pełnomocnika, któremu powierzymy naszą sprawę staje się nieograniczony. Już nie musimy ograniczać się tylko i wyłącznie do lokalnych kancelarii.

Kancelaria online, pomoc prawna online – jak to działa? 

Pierwszy kontakt zwykle inicjuje klient w drodzę telefonicznej lub mailowej informując o swojej sytuacji, opisując swój problem. Po takim wstępnym rozpoznaniu oraz pierwszym kontakcie niezbędnym jest przesłanie wszelkiej posiadanej dokumentacji dotyczącej sprawy tak, aby osoba zajmująca się jej analizą miała jak najlepszy ogląd sytuacji w celu dokonania oceny i zaproponowania najtrafniejszego w tej konkretnej sprawie rozwiązania- mogą być to skany lub czytelne zdjęcia.

Po dokonaniu takiej analizy zostanie ona przesłana wraz z wyceną na adres mailowy podany do kontaktu. Po akceptacji ofert, dalsza współpraca odbywa się w ten sam sposób, o każdych postępach w sprawie klient informowany jest na bieżąco za pomocą komunikatorów internetowych lub drogą telefoniczną, a w razie jakichkolwiek pytań prawnicy zajmujący się jego sprawą są pod przysłowiowym “telefonem”- wyjaśnią wszelkie nurtujące kwestie lub problemy wymagające rozwiązania.

Potrzebujesz pomocy specjalisty?
Skorzystaj z bezpłatnej analizy swojej sytuacji.

Dlaczego warto skorzystać z kancelarii online (pomoc prawna online)?

Poza wieloma atutami takiej pomocy wymienionymi już na wstępie, w większości przypadków do prowadzenia sprawy przez internet nie jest konieczne osobiste spotkanie z mecenasem prowadzącym Twoją sprawę. Najważniejszymi działaniami będą przede wszystkim zwięzłe przedstawienie stanu faktycznego, tak więc Twojego problemu oraz przesłanie niezbędnej dokumentacji – przede wszystkim przesyłek sądowych oraz dokumentów komorniczych. W ten sposób skorzystasz z fachowej pomocy prawnej bez wychodzenia z domu, takie rozwiązanie pozwoli Tobie na wybór pełnomocnika z terenu całego kraju.

Często też taka forma pomocy ze względu na wykorzystane środki będzie dużo korzystniejsza cenowo, niż ta wymagająca każdorazowego spotkania w siedzibie kancelarii z pełnomocnikiem. Oczywiście skorzystanie z takiej formy obsługi prawnej nie zamyka drogi na możliwość spotkania na żywo gdyby zaistniała taka potrzeba lub ta forma byłaby preferowaną- kancelaria spełnia wszelkie wymogi sanepidarno-epidemiologiczne i jest w pełni przygotowana na przyjęcie klienta w siedzibie. 

Tak, więc jeżeli nie masz czasu na wizyty w kancelarii takie rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne! Nie ważne w jakim miejscu w kraju czy nawet za granicą się znajdujesz nowoczesne technologie sprawiły, że możesz skorzystać z naszej pomocy bez wychodzenia z domu! Taka forma kontaktu bez wątpienia usprawni działanie i wpłynie na szybką interwencję w Twojej sprawie. Analizy przygotowywane są przez profesjonalistę, napisane przystępnym językiem tak aby w prosty sposób wyjaśnić proponowany plan działania, dzięki takiemu rozwiązaniu każdą powstałą nieścisłość skonfrontujesz z prawnikiem od ręki przez co możesz uniknąć wielu trudności czy nieprzyjemnych konsekwencji związanych z np. uchybieniem terminowi na wniesienie pisma w swojej sprawie.