Santander zwrot prowizji:

Santander spłata kredytu przed terminem.

Kiedy możesz liczyć na zwrot prowizji?

Na uzyskanie zwrotu prowizji od Santander możesz liczyć, jeśli wziąłeś kredyt po 18 grudnia 2011 roku i spłaciłeś zobowiązanie szybciej t.j. przed zakończeniem spłaty ustalonej na harmonogramie. Zwrot prowizji jest również możliwy, jeśli skonsolidowałeś kredyt.

Odzyskanie prowizji od Santander – bezpłatna konsultacja
Odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się

Zwrot prowizji w Santander Consumer Bank – wniosek

Jeśli chcesz odzyskać prowizję tytułem wcześniej spłaconego kredytu w Santander Consumer Bank, to na początek powinieneś spróbować własnych sił z pomocą przygotowanego przez nas poradnika. To naprawdę proste! W artykule znajdziesz wzór, wystarczy uzupełnić odpowiednie pola i wysłać pismo do banku. Jeśli chcesz od razu pobrać wzór – kliknij tutaj.

Czy Santander zawsze zwraca prowizję po wysłaniu wniosku?

Niestety w przypadku Santander Consumer Bank nie zawsze możesz liczyć na bezproblemowe przyznanie zwrotu prowizji. I to jest właśnie moment, w którym potrzebujesz pomocy specjalisty ds. zwrotów prowizji. Przy pomocy kancelarii, zajmującej się odzyskiwaniem zwrotów prowizji możesz liczyć na szczegółowe przeanalizowanie Twojej umowy i wskazanie bankowi, dlaczego dokładnie należy Ci się zwrot prowizji. Czy to zawsze pomaga? Nie, ale nasza kancelaria nie poprzestaje na wskazaniu bankowi błędów.

Santander zwrot prowizji
Santander zwrot prowizji, Santander spłata kredytu przed terminem, odmowa zwrotu prowizji

Santander zwrot prowizjiodmowa zwrotu, co teraz?

Odmowa zwrotu prowizji – krok 1 – bezpłatna analiza

Jak już wspomnieliśmy – pierwszy krok to skorzystanie z eksperta od odzyskiwania zwrotów z prowizji. Zapraszamy do skorzystania z naszego formularza lub czatu. Dowiesz się wszystkich potrzebnych informacji.

Odmowa zwrotu prowizji – krok 2 – uzyskanie informacji, czy i dlaczego należy Ci się zwrot prowizji

Po analizie dokumentów odpowiemy Ci, czy bank miał powody do odrzucenia Twojego wniosku o zwrot prowizji. Nasza analiza zawiera również spis, pokazujący dokładnie, z jakich tytułów należy Ci się zwrot oraz jaką kwotę powinien wypłacić bank. Oto pozycje, które należy uwzględnić w kontekście zwrotu prowizji:

Odmowa zwrotu prowizji – bank odmawia zwrotu prowizji – krok 3 – złożenie reklamacji

Drugim krokiem jest złożenie reklamacji do banku. Oczywiście na życzenie kredytobiorcy możemy przejąć sprawę już na tym etapie. Istnieje duża szansa, że Santander Bank Polska odrzuci reklamację.

Odmowa zwrotu prowizji – bank odmawia zwrotu prowizji – krok 4 – sprzedaż lub sąd

W argumentacji odmowy zwrotu prowizji Santander często używa argumentu, że kredyt był wzięty przed 2016 rokiem i stąd odmowa zwrotu prowizji.
Jeśli nasza analiza wykaże, że w Twoim przypadku zgodnie z tzw. Małym TSUE powinieneś otrzymać zwrot prowizji, to zaproponujemy dwie opcje rozwiązania sytuacji:

  • Odkupienie należności – w przypadku sytuacji, gdy np. Santdander odmawia wypłaty zwrotu prowizji, a nasza analiza wykazuje, że zwrot jest jak najbardziej zasadny, to zaproponujemy Ci odkupienie należności. Wycenimy należący Ci się zwrot prowizji i zaproponujemy zapłatę w ciągu kilku dni. Jeśli zgodzisz się na zaproponowaną przez nas kwotę, to za pomocą krótkiej umowy przejmiemy prawa do Twojej wierzytelności wobec banku. Wtedy sprawa staje się dla Ciebie zamknięta.
  • Proces sądowy – druga możliwość to proces sądowy. Nasza kancelaria bierze pełną odpowiedzialność za ewentualną przegraną. Tak więc, jeśli sąd przyzna jednak rację bankowi, to nie poniesiesz żadnych kosztów. Gdy okaże się, że bank musi wypłacić zwrot prowizji, to pobierzemy tzw. success fee, czyli wynagrodzenie od odzyskanej kwoty pieniędzy. Wynagrodzenie pobierzemy w momencie, gdy bank wypłaci Ci pieniądze. Jeśli Santander nie zwróci pieniędzy mimo wyroku sądu, przekażemy sprawę do komornika, który pobierze należny zwrot prowizji z konta banku. Z doświadczenia wiemy, że banki najczęściej nie składają apelacji od wyroku sądu I instancji. W takiej sytuacji nie ma mowy o żadnym sprzeciwie od nakazu zapłaty, czy innej formie obrony banku. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że proces z bankiem potrwa co najmniej kilka miesięcy.

Wniosek o zwrot prowizji – Santander

W naszym serwisie znajdziesz wniosek o zwrot prowizji Santander – w artykule zawarliśmy wzór wniosku, opis i wszystkie potrzebne informacje do tego, by spróbować samodzielnie odzyskać zwrot prowizji od wcześniej spłaconego kredytu. Wzór znajdziesz w formacie łatwo edytowalnym, by móc podmienić potrzebne pola. Przejdź do artykułu – Santander zwrot prowizji – wniosek – wzór.

Wniosek o zwrot prowizji – Santander – podgląd

Odzyskałeś zwrot prowizji od Santander?

Jeśli odzyskałeś zwrot prowizji od Santander i cieszysz się z sukcesu, to mamy dla Ciebie kolejną, dobrą informację… Nasza kancelaria bardzo często analizuje, czy przekazany przez np. Santander zwrot prowizji jest odpowiedniej wysokości. Niestety banki nie wypłacają rzetelnie należnych kredytobiorcy/pożyczkobiorcy sum. W takich przypadkach często odkupujemy należność lub kierujemy sprawę do sądu, reprezentując kredytobiorcę. O podobnej sytuacji opowiadamy w filmiku – w historii Dominik Pledziewicz wspomina o znajomym z LinkedIn i jego prośbie o pomoc przy zwrocie prowizji. Wideo znajduje się dwa akapity niżej.

Sprawa C-383/18 – opinia Rzecznika Generalnego TSUE – to ważne w kontekście zwrotu prowizji Santander, jak i każdego innego banku

Zapraszamy do artykułu na stronie Kancelarii Pledziewicz.pl celem zapoznania się z opinią Rzecznika Generalnego TSUE na temat zwrotu prowizji. Poznasz wytłumaczenie określonych przepisów w kontekście zwrotu prowizji, wspomniane przepisy to m.in.:

Zwrot prowizji Santander i inne banki – filmik

W wideo opowiadamy o temacie zwrotu prowizji oraz co się dzieje w przypadku, gdy bank odmówi zwrotu prowizji.

Zwrot prowizji Santander i inne banki – podcast

W innych artykułach opiszemy nasze doświadczenia dotyczące zwrotów prowizji od banków:

  • Alior Bank S.A. zwrot prowizji
  • BNP Paribas Bank Polska S.A. zwrot prowizji
  • Bank Pocztowy S.A. zwrot prowizji
  • Millennium Bank S.A. zwrot prowizji
  • Getin Noble Bank S.A. zwrot prowizji
  • Bank Handlowy w Warszawie S.A. zwrot prowizji
  • Nest Bank S.A. zwrot prowizji

Może Cię również zainteresować: