BNP Paribas zwrot prowizji – co twierdzi bank?

BNP Paribas w kontekście zwrotu prowizji uważa, że zwrot należy się klientom tylko w dwóch przypadkach. Przeczytajmy wersję banku.
Bank twierdzi, że zwrot prowizji należy Ci się:

jeśli zawarłeś umowę o kredyt konsumencki od 18.12.2011 włącznie i dokonałeś całkowitej wcześniejszej spłaty kredytu po 11.09.2019r.

jeśli zawarłeś umowę o kredyt konsumencki od 18.12.2011 włącznie i dokonałeś całkowitej wcześniejszej spłaty kredytu do 11.09.2019r.1 włącznie i złożyłeś wniosek o dokonanie zwrotu.

BNP Paribas
Bezpłatna konsultacja
Odzyskanie prowizji w BNP Paribas – zapytaj naszych ekspertów

Co na to Rzecznik Finansowy?

Rzecznik Finansowy nie ma wątpliwości, że zwrot prowizji należy się wszystkim klientom, którzy dokonali wcześniejszej spłaty kredytu.
Zdanie Rzecznika Finansowego i UOKiK potwierdza też tzw. Małe TSUE, o którym wspominaliśmy w artykule dot. Santander zwrot prowizji.

Zdanie Rzecznika Finansowego a Twoja sprawa o BNP Paribas zwrot prowizji

Opinia Rzecznika Finansowego to istotna kwestia, na którą oczywiście powołujemy się przed sądami przy prowadzeniu spraw o zwrot prowizji. Ponadto na korzyść kredytobiorców i pożyczkodawców przemawiają dwie inne, bardzo znaczące opinie, czyli:

  1. UOKiK o zwrotach prowizji. na stronie możesz przeczytać lub posłuchać opinii Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – na rok 2020 stanowisko piastuje Tomasz Chróstny.
  2. TSUE o zwrotach prowizji – artykuł Bankier.pl

Bardzo cieszymy się z tego, że Rzecznik Finansowy nie osiada na laurach i jak donosi Bankier.pl prawdopodobnie zostanie powołana grupa robocza, która będzie dążyć do tego, aby cały rynek finansów dostosował się do wymogów polskiego prawa i orzecznictwa TSUE.
Natomiast to nie znaczy, że cokolwiek się zmieni. Ostatecznie konsument sam musi dopilnować, czy bank zachował się wobec niego zgodnie z obowiązującym prawem.

Co na to nasi eksperci od zwrotów prowizji?

Nasi eksperci nie mają wątpliwości, że BNP Paribas powinien zwracać prowizje i tym samym oferujemy klientom odkupienie prawa do zwrotu. Przeczytasz o tym kilka akapitów poniżej.

BNP Paribas zwrot prowizji – kalkulator

Chcesz obliczyć wysokość zwrotu prowizji, która należy Ci się po spłaceniu przed czasem kredytu w BNP Paribas? Z pomocą przychodzi sam Rzecznik Finansowy i przygotowany przez niego kalkulator.

BNP Paribas zwrot prowizji – jak szybko można otrzymać pieniądze?

Po pierwsze pamiętaj, że o zwrot prowizji możesz powalczyć samodzielnie, wystarczy prosty wniosek – instrukcja i opis w innym wpisie. Natomiast oczywiście możesz też skorzystać z pomocy eksperta – zapraszamy do formularza, telefonicznie lub na czat, który widnieje w prawym, dolnym rogu.

BNP Paribas zwrot prowizji – czy taką należność można sprzedać?

Nasza kancelaria odkupuje należności przeciw BNP Paribas, co klientowi gwarantuje szybkie otrzymanie ustalonej w rozmowie z ekspertem kwoty. Wtedy należność wynikająca z tytułu zwrotu prowizji jest własnością naszej kancelarii i samodzielnie walczymy w sądzie przeciw BNP Paribas o zwrot prowizji.

Jak wygląda przeniesienie praw do zwrotu prowizji z Ciebie na naszą kancelarię?

  1. Prześlij do nas umowę kredytową wraz z potwierdzeniem całkowitej spłaty kredytu. Jeżeli nie masz któregoś z tych dokumentów – wystarczy nam raport BIK dotyczący zobowiązania, który pobierzesz ze strony https://www.bik.pl/

2. W ciągu 48 godzin przeanalizujemy Twoją sprawę i przedstawimy nasze wyliczenia, z których dowiesz się jaki zwrot prowizji należy Ci się od BNP Paribas.

3. Następnie uzgodnimy warunki odkupienia przysługującej Ci wierzytelności. Jeżeli będziesz zainteresowany współpracą – podpiszemy umowę, na podstawie której przeniesiesz na kancelarię prawo do wierzytelności przysługującej Ci przeciwko bankowi w zamian za zaproponowaną przez nas cenę.

4. Po 14 dniach od podpisania umowy otrzymasz uzgodnioną kwotę.

5. W ten sposób ominie Cię proces dochodzenia od Banku należności. Nie będziesz musiał przechodzić przez żmudne postępowanie sądowe i ponosić kosztów z tego tytułu. Otrzymasz pewne pieniądze, które możesz przeznaczyć na co tylko zechcesz.

BNP Paribas zwrot prowizji – opcja druga

Jeśli jesteś gotowy poczekać kilkanaście miesięcy na swoje pieniądze, to oferujemy również reprezentowanie Cię przed sądem w sprawie zwrotu prowizji. W takich sprawach ryzyko przegranej i związane z tym koszty bierzemy na siebie. Nasze doświadczenie pozwala w pełni określić, czy w danym przypadku możemy odzyskać zwrot prowizji.

BNP Paribas zwrot prowizji – jak wygląda wniosek? Wzór 2020

Wnioski dot. zwrotu prowizji wyglądają zawsze tak samo, możesz sprawdzić podgląd wniosku w jednym z naszych wpisów. Niezależnie od banku – dokument wygląda zawsze tak samo.

Sprawdź również Santander zwrot prowizji