Szybka pożyczka SuperGrosz oraz gotówka od ręki nawet w jeden dzień brzmi zachęcająco. Kto w trudnym momencie finansowym nie poczuje się zachęcony czytając: otrzymasz pożyczkę szybko, bez zbędnych formalności oraz co najpiękniejsze bez wychodzenia z domu. Serwis internetowy oferuje zupełną automatyzację – uzyskanie pożądanej kwoty nigdy nie było prostsze. Zatem jakie wyzwania możesz napotkać w nawiązywaniu umów z parabankiem? Na podstawie historii naszej klientki zobaczysz co może pójść nie tak…

Masz problem z SuperGrosz?
Oddaj sprawę do bezpłatnej analizy – odpowiemy na Twoje pytania i wszystko wytłumaczymy.

Jak wyglądała umowa, której skutkiem była pożyczka SuperGrosz?

Proste pytanie, a jednak niełatwo znaleźć na nie odpowiedź. Pani Anna nigdy nie otrzymała pisemnej formy umowy zawartej w dniu 23 października 2018r. z SuperGrosz sp. z o.o. (następca prawny AIQLABS sp. z o.o.). Zatem w jaki sposób doszło do podpisania umowy? Jak czytamy w serwisie SuperGrosz – została wprowadzona możliwość udzielenia pełnomocnictwa SuperGrosz do podpisania umowy w imieniu klienta bez konieczności podpisywania umowy i odsyłania jej. Znacznie przyspieszyło to uzyskanie gotówki, jednak skutkiem tego powód nie był w stanie wykazać, by pozwana mogła zapoznać się z treścią umowy przed jej zawarciem. Czytamy dalej, że taka możliwość została wprowadzona dla wygody konsumentów.

pożyczka SuperGrosz
Pożyczka SuperGrosz

Pożyczka SuperGrosz dostępna od ręki

Jakie warunki musi spełnić konsument, aby otrzymać szybką pożyczkę? Konieczne jest posiadanie polskiego obywatelstwa i ukończony 21 r.ż. To wszystko – teraz można przystąpić do wypełniania wniosku. W zasadzie nie ma możliwości, aby klient nie otrzymał gotówki jeśli spełni wyżej wymienione warunki. Pojawia się pytanie – co z potwierdzeniem stałości dochodów? Otóż nie jest ono wymagane. Dodatkowo możliwe jest zaciągnięcie kolejnego długu, jeszcze przed spłatą pełnej kwoty poprzedniej pożyczki. Musi jedynie upłynąć 130 dni od momentu podpisania pierwszej umowy, a raczej od udzielenia pełnomocnictwa parabankowi, który w naszym imieniu podpisuje umowę.

Co wydarzy się jeśli pożyczka SuperGrosz nie zostanie spłacona na czas?

Firma pożyczkowa zachęca do kontaktu, jeśli przewidujemy trudności w terminowej spłacie rat zaciągniętego długu. Jednak gdy nie podejmiemy rozmów, a pożyczka wciąż czeka, parabank ma prawo podjąć następujące działania: naliczenie dodatkowych opłat za wezwania do zapłaty, odsetek za zwłokę w płatności, a także podjąć działania windykacyjne (o tym, ile może zająć komornik przeczytaj tutaj). Dlatego jeśli potrzebujemy szybkiej gotówki – najpierw przeprowadźmy dokładną weryfikację firmy, z którą zamierzamy podpisać umowę, zapoznajmy się z opiniami, zróbmy rozeznanie wśród znajomych. Przed podpisaniem umowy konieczne jest skrupulatne zapoznanie się z każdym jej punktem, a jeśli pojawią się wątpliwości, warto już na tym etapie skonsultować się z prawnikiem. Pamiętajmy, że szybka i łatwo dostępna gotówka prawie zawsze jest obciążona wysokimi kosztami.

Koszty pożyczki na podstawie umowy z SuperGrosz

W omawianym przez nas przypadku dotyczącym historii pani Anny mamy do czynienia z bardzo wysokimi kosztami, o których mowa wyżej. Prowizja przygotowawcza wynosiła 1249,92 zł, a prowizja administracyjna 3749,19zł. Natomiast kwota wypłacona klientce stanowiła 5 tys. złotych. Jeśli chodzi o zbyt wysokie koszty pożyczki, mamy prawo podnieść zarzut niezgodności prowizji z zasadami współżycia społecznego. O tym ile maksymalnie mogą wynieść pozaodsetkowe koszty kredytu mówiliśmy tutaj.

Pożyczka SuperGrosz i wypowiedzenie umowy             

Kontynuując historię pozwanej – otrzymała ona 10 czerwca 2019 r. wypowiedzenie zawartej umowy. Ponownie nie dopilnowano dopełnienia formalności ze strony pożyczkodawcy, mianowicie zabrakło dowodu doręczenia pozwanej oświadczenia o wypowiedzeniu umowy w sposób umożliwiający jej zapoznanie się z treścią dokumentu. Ponadto powód nie jest w stanie udokumentować jakoby dostarczył Pani Annie wezwania do zapłaty poprzedzające złożenie powyższego oświadczenia.

AIQLABS sp. z o.o., a pożyczka SuperGrosz

Powodem w sprawie jest AIQLABS, i choć ta nazwa może brzmieć nieco egzotycznie warto wiedzieć, iż jest do dawny SuperGrosz. Pożyczkodawca w międzyczasie zdążył bowiem zmienić nazwę.

Dlaczego umowa pożyczki z SuperGrosz lub innym parabankiem może być niebezpieczna?

Głównym zagrożeniem jest załatwianie sprawy przez internet. Firma oferująca szybką gotówkę w prosty sposób musi na tym najprościej mówiąc – zarobić. Skoro nie żąda od Ciebie zabezpieczenia w postaci potwierdzenia stałości Twoich zarobków, musi zyskać gwarancję w inny sposób by było to dla niej opłacalne – obciąża Cię wysokimi kosztami oraz zapisami w umowie, które mogą okazać się dla Ciebie niekorzystne. Warto pamiętać, że osoby korzystające z usług parabanków mogą mieć wyzwanie z zaciągnięciem kredytu w banku. Zdarza się, że te instytucje nie chcą współpracować z osobami zapożyczającymi się wcześniej w parabankach.  

Masz problem z SuperGrosz?
Oddaj sprawę do bezpłatnej analizy – odpowiemy na Twoje pytania i wszystko wytłumaczymy.